Kasvatus- ja koulutuslautakunta

kuva

Takana: Pirkko Möntti, Aimo Kettunen, Sanna Niiranen, Simo Lappalainen, Anu Laakkonen ja Anne Romppanen
Edessä: Satu Seppäläinen ja Seppo Kukkonen

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan toimialaan kuuluu varhaiskasvatuksen, perusopetuksen ja lukio-opetuksen järjestäminen ja kehittäminen sekä yhteistyö eri oppilaitosten kanssa. Vapaan sivistystyön piiriin kuuluva koulutus toteutetaan yhteistyössä Joensuun seudun kansalaisopiston kanssa. Kasvatus- ja koulutuslautakunta on opetustoimen monijäseninen toimielin.

Puheenjohtaja Seppäläinen Satu
Linkkutie 2, 80710 Lehmo
satu.seppalainen@kontiolahti.fi
p. 050 407 7669

Varapuheenjohtaja Kukkonen Seppo
Lietteentie 4 A, 81160 Romppala
seppo.kukkonen@kontiolahti.fi
p. 044 312 0856

Jäsenet
Lappalainen Simo
Sammalkatu 5 B 27, 80710 Lehmo
simo.lappalainen@kontiolahti.fi
p. 045 330 3820

Kettunen Aimo
Keskuskatu 4 as. 10, 81100 Kontiolahti
aimo.kettunen@hotmail.com
p. 0500 375 058

(Möntti Pirkko 14.4.2014 saakka)
Raassina Pasi 14.4.2014 alkaen
Purolantie 49, 80910 Kulho
info@pasiraassina.fi
p. 044 252 8035

(Temisevä Satu 20.5.2013 saakka)
Karkulehto Riitta 20.5.2013 alkaen
Varparannantie 36 a, 81120 Katajaranta
riitta.karkulehto@suomi24.fi
p. 040 830 4872

Niiranen Sanna
Jyrkäntie 1 C 6, 80710 Lehmo
sanna.niiranen@gmail.com
p. 050 583 8287

(Kiiala Esko 31.12.2016 saakka)
Tukiainen Markku 1.1.2017 alkaen
Romontie 24, 81100 Kontiolahti
markku.tukiainen@uef.fi
p. 040 578 9580

Koskimies Minna
Wattipolku 2 B 2, 80710 Lehmo
minnamaarit.koskimies@gmail.com
p. 0400 930 641

Laakkonen Anu
Riihikankaantie 20, 81160 Romppala
anu.laakkonen@kontiolahti.fi
p. 0400 572 386

(Romppanen Anne 16.2.2015 saakka)
Utriainen Nina 16.2.2015 alkaen
Mustikkarinteentie 3c, 81220 Jakokoski
nina.utriainen@pkssk.fi
p. 0400 672 570

Kunnanhallituksen edustaja v. 2015 - 2016
Sihvonen Aulikki