Kontiolahden koulun opettajat

Nimi Lyhenne Opetettavat aineet Ryhmä
Asikainen Juho JAS tekninen työ, liikunta  
Elomaa Saara SEL musiikki  
Haapalainen Satu SHA uskonto ort., äidinkieli ja kirjallisuus  
Heinonen Minttu MHE kotitalous  
Hirvonen Tiina THI äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito 7L
Huttunen Susanna SHU englanti, ruotsi 9A
Ikonen Marja MIK englanti, ruotsi 9B
Itäniva Liisa LIT historia, uskonto, taloustaito 9F
Juurikainen Satu SJU englanti, ruotsi 8E
Kaasinen Seppo KAS äidinkieli ja kirjallisuus 9I
Kainulainen Sari SKA fysiikka, kemia, matematiikka 7H
Kangas Katja KHK biologia, maantieto 8L
Karppanen Pertti PKA erityisopetus  
Kaskinen Vesa VKA Matematiikka,fysiikka,kemia ja tietotekniikka 9H
Kinnunen Anne AKI ranska, englanti ja ruotsi 7I
Koskela Anni AKK matematiikka, fysiikka, kemia 9D
Kuittinen Tuija KUIT erityisopetus 9L
Kukkonen Timo TKU matematiikka, fysiikka, kemia, tietotekniikka 7B
Kulma-aho Sari SKU saksa  
Kurjenlento Virpi VKU kotitalous  
Kyllönen Jukka JKY liikunta  
Kyllönen Mervi MKY liikunta, terveystieto  
Lehtonen Iina ILE englanti ruotsi 9E
Leppänen Vesa VLE englanti, ruotsi 8I
Lund Miia LMU terveystieto, liikunta  
Luoto Heli HLU erityisopetus, laaja-alainen  
Marttila-Rautopuro Anne AMR terveystieto, biologia, maantieto, et 7G
Matikainen Arja AMA englanti, ruotsi  
Matikainen Heli HMA mmt-opetus MJ
Mustonen Jarkko MJA musiikki, tietotekniikka  
Muukkonen Jani MUJ matematiikka, fysiikka, kemia 7A
Nevala Vieno VNE historia, yhteiskuntaoppi  
Näätänen Hanna HNÄ oppilaanohjaus  
Oinonen Jouni JOI oppilaanohjaus  

Paakkonen Jenni 
sij. Anni Airaksinen-Lämsä

JPA äidinkieli ja kirjallisuus 8B
Peltonen Riitta RPE kotitalous  
Piirainen Ulla UPI pienryhmäopetus 7C
Purmonen Katja KPU tekstiilityö, matematiikka, tietotekniikka  
Rajasuu Riitta RRA äidinkieli 9K
Rautiainen Anne RAU erityisopetus 7F
Ruokolainen Antti ARU matematiikka, fysiikka, kemia ja tietotekniikka 8C
Räsämäki Jutta RÄJ kuvataide 8D
Räsänen Juha JRÄ pienryhmäopetus 9X JOPO
Sirkkiä Päivi PSI erityisopetus, laaja-alainen  
Strengell Hanna HAS Biologia, maantieto 9G
Suhonen Riikka-Leena SIJ kuvataide  
Tapio Tiina TTA ruotsi, venäjä 8H
Tapio Vesa VTA matematiikka, fysiikka, kemia  
Tiainen Minna MTI liikunta, terveystieto  
Torikka Emmi ETO tekstiilityö  
Tuovinen Jarno JTU liikunta  
Uusitalo Maritta MUU uskonto 9B
Valjus Sanna SVA matematiikka, fysiikka ja kemia 9K
Varis Ritva RVA kuvataide 8K
Vartiainen Aija AVA mmt-opetus MV
Vartiainen Jaana JVA matematiikka, fysiikka, kemia 7E
Vartiainen Jarmo VAJ tekninen työ 7K
Väyrynen Esko EVÄ fysiikka, kemia, tietotekniikka  
Wiberg Juha JWI pienryhmäopetus 7M
Yli-Kiikka Jouko JYK äidinkieli, ilmaisutaito 7F
Ylimartimo Minna MYL biologia, maantieto 9I
Ylönen Juuso JYL historia,yhteiskuntaoppi 7G