Saliperuutukset

päivitetty 13.11.2018

LIIKUNTAHALLI

Pe 16.11. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - Josba Akatemia

La 17.11. koko sali klo 8.00-16.00 Kontiolahden Isku, C-tyttöjen SM pooliturnaus 2

Pe 23.11. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - Pisaba

La 24.11. koko sali klo 8.00-18.00 LeBa-96, F2-poikien turnaus

Su 25.11. koko sali klo 9.00-21.00 FB Factor, RDcFactor V-divisioonan sarjaturnaus

Pe 30.11. koko sali klo LeBa SB - VarTa

La 1.12. koko sali klo 8.00-18.00 LeBa-96, G-poikien turnaus

Ma 3.- to 6.12. Lukion ylioppilasjuhlat (5.12.) ja sen järjestelyt, salin purku pe 7.12 aamusta

Pe 7.12. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - VehVe

La 8.12. koko sali klo 10.00-19.00 LeBa-96, D1-poikien turnaus

Pe 14.12. koko sali klo LeBa SB - VehVe

La 15.12. koko sali klo 10.00-17.30 LeBa-96 - E2-pojat

La 15.12. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - NST

Su 16.12. koko sali klo 11.00-18.00 FB Factor, C-tyttöjen aluesarjan turnaus

Ma 17. - to 20.12. koko sali varattu koulun joulujuhla järjetelyille (juhla pe aamuna)

Vuosi 2019

Su 6.1. koko sali klo 8.00-20.00 LeBa-96, miesten 5-divarin turnaus

Pe 11.1. koko sali klo 17.00-22-30  LeBa-96 KCK - Apassit

La 12.1. koko sali klo 9.00-17.30 LeBa-96, C2-turnaus

La 12.1. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - O2-Jyväskylä

Su 13.1. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - Rangers

Pe 18.1. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB -Pisaba

La 19.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, E- ja F-tyttöjen sarjaturnaus

Su 20.1. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - GrIFK

Pe 25.1. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - SB Welhot Akatemia

La 26.1. koko sali klo 9.00-18.00 FB Factor, naisten II-divisioonan sarjaturnaus

Su 27.1. koko sali klo 11.00-18.00 FB Factor, C-tyttöjen aluesarjan turnaus

Pe 1.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB, LeBa-96 KCK - KiPa-90

La 2.2. koko sali klo 10.00-20.00 FB Factor, M35 ikämiesten turnaus

Su 3.2. koko sali klo 8.00-19.00 LeBa-96, D2-poikien alempi jatkosarja

Pe 8.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - KiPa-90

La 9.2. koko sali klo 9.00-18.00 FB Factor, E- ja F-tyttöjen sarjaturnaus

La 9.2. koko sali klo 18.00-21.30 LeBa-96 - Indians

Su 10.2. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - Karhut

Pe 15.2. koko sali klo 15.00-21.00 Lukion vanhojen tanssit 

La 16.2. koko sali klo 10.00-18.00 LeBa-96 - E2-pojat

Su 17.2. koko sali klo 8.00-19.00 LeBa-96, D2-poikein alempi jatkosarja

To 21.2. koko sali 14.30-22.00 Aluetoimiston vuosipäiväjuhla ja konsertti

Pe 22.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - Apassit

Su 24.2. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - LMN

Pe 1.3. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - Kaiku

La 2.3. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - LoSB

Pe 8.3. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - SB Welhot Akatemia

La 16.3. koko slai klo 10.00-18.00 LeBa-96 - E1-poikien turnaus

To 10.10. koko sali Kontiolahden kunnan Eläkeläisneuvosto


 --------------------------------------

KAMPPAILUSALI

----------------------------------------

KIRKONKYLÄN KOULU (ala-koulu)

Su 2.12. koko sali klo 10.30-13.00 Pasi Parkkinen, lasten liikunta

Ke 12.- to 13.12. koko sali koulun omassa käytössä, tontturata

Ma 17.- to 20.12 koko sali koulun joulujuhla ja sen järjestelyt, juhla to iltana

---------------------------------------

KYLMÄOJAN KOULU

La 24.11. koko sali klo 8.00-16.30 Kunnan vapaa-aikapalvelujen järjestämä lastenpäivä tapahtuma

Pe 30.11. koko sali klo 17.00-20.30 LeBa-96, E1 poikien peli

Ma 10.- ke 12.12. sali varattu koulun käyttöön , joulujuhla ja sen järjestelyt. Juhla ke iltana.

ma 17.- ti 18.12. sali varattu koulun omaan käyttöön, salissa tontturanta

******

La 12.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, D-tyttöjen sarjaturnaus

La 26.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, D-tyttöjen sarjaturnaus

Pe 15.2. koko sali klo 17.00-22.00 FB Factor, lasten disco

Ma 4. - pe 8.3. koko sali klo 8.30-14.30 Leba96, talviloman salibandyleiri

Ma 3. - pe 7.6. koko sali klo 8.30-14.30 Leba-96, salibandyleiri

------------------------------

LEHMON KOULU

La 24.11. koko sali klo 8.00-17.00 Kontiolahden Isku, D-tyttöjen maakuntasarjan lentopallo turnaus

Pe 30.11. koko sali klo 17.00-22.00 FB Factor, lasten disco

La 1.12. koko sali klo 9.00-17.00 Kontiolahden Isku, puulaaki lentopalloturnaus


-------------------------

JAKOKOSKEN KOULU 

 ------------------------------

KULHON KOULU

La 17.11. koko sali klo 14.00-16.00 Merja Hyvärinen, lasten liikuntaa

Su 2.12. koko sali klo 11.00-13.45 Pia Kurki-Könönen ja Elina Väyrynen, lasten liikuntaa

-----------------------------

VARPARANNAN KOULU

Ma 17.- ke 19.12. sali varattu koulun omaan käyttöön, joulujuhla ja sen järjestelyt

-------------------------------------

ONTTOLAN LIIKUNTASALI

Ti 20.11. klo 13.30-15.30 RVL, varusmiesten liikuntakerhot

La 15.12. klo 8.00-16.00 RVL, varusmiesten lähitaistelukoulutus

La 24.11. klo 12.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Su 25.11. klo 9.00-18.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Ke 5.12. klo 8.00-17.00 RVL, varusmiesten kuntotestit

Su 9.12. klo 9.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Ma 10. - to 13.12. koko sali koulun käytössä, joulujuhla ja sen järjestelyt. Juhla to iltana

Yhteystiedot

Koulusihteeri
Maarit Väisänen
p. 040 179 4428
maarit.vaisanen@
kontiolahti.fi


vs. Vapaa-aikapäällikkö
Teemu Piirainen
p. 050 344 7909

teemu.piirainen@
kontiolahti.fi