Saliperuutukset

päivitetty 12.10.2018

LIIKUNTAHALLI

Pe 12.10. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - KiPa-90

Pe 19.10 koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - VarTa

La 20.10. koko sali klo 8.00-20.00 LeBa-96, B-junioreiden turnaus

Su 21.10. koko sali klo 9.00-20.00 LeBa-96, miesten 4-divisioonan turnaus

Pe 26.10. koko sali klo 17.00-20.30 LeBa SB - Kaiku

La 27.10. koko sali klo 8.00-20.00 LeBa-96 - F1-poikien turnaus

Pe 2.11. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - LeBa SB

La 3.11. koko sali  klo 11.00-20.00 Mieskuoro Kontioisten 50v-juhlakonsertti

Su 4.11. koko sali klo 8.00-17.00 LeBa-96, D2-turnaus

Su 4.11. koko sali klo 17.00-21.30 LeBa-96 - SC Hawks

La 10.11. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, E- ja F-tyttöjen sarjaturnaus

Pe 16.11. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - Josba Akatemia

Su 18.11. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - SalBa

Pe 23.11. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - Pisaba

La 24.11. koko sali klo 8.00-18.00 LeBa-96, F2-poikien turnaus

Su 25.11. koko sali klo 9.00-21.00 FB Factor, RDcFactor V-divisioonan sarjaturnaus

Pe 30.11. koko sali klo LeBa SB - VarTa

La 1.12. koko sali klo 8.00-18.00 LeBa-96, G-poikien turnaus

Ma 3.- to 6.12. Lukion ylioppilasjuhlat (5.12.) ja sen järjestelyt, salin purku pe 7.12 aamusta

Pe 7.12. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - VehVe

Pe 14.12. koko sali klo LeBa SB - VehVe

La 15.12. koko sali klo 10.00-17.30 LeBa-96 - E2-pojat

La 15.12. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - NST

Su 16.12. koko sali klo 11.00-18.00 FB Factor, C-tyttöjen aluesarjan turnaus

Vuosi 2019

Su 6.1. koko sali klo 8.00-20.00 LeBa-96, miesten 5-divarin turnaus

Pe 11.1. koko sali klo 17.00-22-30  LeBa-96 KCK - Apassit

La 12.1. koko sali klo 9.00-17.30 LeBa-96, C2-turnaus

La 12.1. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - O2-Jyväskylä

Su 13.1. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - Rangers

Pe 18.1. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB -Pisaba

La 19.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, E- ja F-tyttöjen sarjaturnaus

Su 20.1. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - GrIFK

Pe 25.1. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - SB Welhot Akatemia

La 26.1. koko sali klo 9.00-18.00 FB Factor, naisten II-divisioonan sarjaturnaus

Su 27.1. koko sali klo 11.00-18.00 FB Factor, C-tyttöjen aluesarjan turnaus

Pe 1.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB, LeBa-96 KCK - KiPa-90

La 2.2. koko sali klo 10.00-20.00 FB Factor, M35 ikämiesten turnaus

Pe 8.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - KiPa-90

La 9.2. koko sali klo 9.00-18.00 FB Factor, E- ja F-tyttöjen sarjaturnaus

La 9.2. koko sali klo 18.00-21.30 LeBa-96 - Indians

Su 10.2. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - Karhut

Pe 15.2. koko sali klo 15.00-21.00 Lukion vanhojen tanssit 

La 16.2. koko sali klo 10.00-18.00 LeBa-96 - E2-pojat

To 21.2. koko sali 8.00-22.00 Aluetoimiston vuosipäiväjuhla ja konsertti (alustava varaus)

Pe 22.2. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - Apassit

Su 24.2. koko sali klo 13.00-19.00 LeBa-96 - LMN

Pe 1.3. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa-96 KCK - Kaiku

La 2.3. koko sali klo 17.30-21.30 LeBa-96 - LoSB

Pe 8.3. koko sali klo 17.00-22.30 LeBa SB - SB Welhot Akatemia

La 16.3. koko slai klo 10.00-18.00 LeBa-96 - E1-pojat


 --------------------------------------

KAMPPAILUSALI

La 27.10 klo 8.30-17.30 Järjestysmieskoulutus (Ilona hanke/kunta)

----------------------------------------

KIRKONKYLÄN KOULU (ala-koulu)

Pe 12.- su 21.10. välisenä aikana salivuorot peruttu, koulun muuton vuoksi

Pe 9.11. koko sali klo 17.00-21.00 koululaisten disco

Su 2.12. koko sali klo 10.30-13.00 Pasi Parkkinen, lasten liikunta

Ma 12.- ke 14.12. koko sali tontturata

To 20.12. koko sali koulun joulujuhla

---------------------------------------

KYLMÄOJAN KOULU

Ma 15.10. 2 lohkoa klo 15.00-17.00 Jaana Hirvonen, lasten liikunta

Ti 6.11. lohko jossa kiipeilyseinä klo 16.30-22.00 FB Factor, seuran valokuvauset

La 24.11. koko sali klo 8.00-16.30 Kunnan vapaa-aikapalvelujen järjestämä lastenpäivä tapahtuma

******

La 12.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, D-tyttöjen sarjaturnaus

La 26.1. koko sali klo 9.00-20.00 FB Factor, D-tyttöjen sarjaturnaus

Ma 4. - pe 8.3. koko slai klo 8.30-14.30 Leba96, talviloman salibandyleiri

Ma 3. - pe 7.6. koko sali klo 8.30-14.30 Leba-96, salibandyleiri

------------------------------

LEHMON KOULU

To 18.10 puoli salia klo 18.30-19.30 Seutuopisto korvaa to 11.10 peruuntuneen vuoron

To 18.10 puoli salia klo 19.30-20.30 Seutuopisto korvaa to 11.10 peruuntuneen vuoron

La 24.11. koko sali klo 8.00-17.00 Kontiolahden Isku, D-tyttöjen maakuntasarjan lentopallo turnaus
-------------------------

JAKOKOSKEN KOULU 

Pe 9.11. klo 17.00-21.00 Koulun vanhempaintoimikunnan järjestämä disco oppilaille

 ------------------------------

KULHON KOULU

-----------------------------

VARPARANNAN KOULU

La 27.10. klo 10.00-13.00 Seutuopisto, Hyvinvointia liikunnan kautta kurssi

-------------------------------------

ONTTOLAN LIIKUNTASALI

Su 28.10. klo 9.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Su 11.11. klo 9.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

La 24.11. klo 12.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Su 25.11. klo 9.00-18.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Su 2.12. klo 9.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Ke 5.12. klo 8.00-17.00 RVL, varusmiesten kuntotestit

Ma 10. - to 13.12. koko sali koulun käytössä, joulujuhla ja sen järjestelyt. Juhla to iltana

Su 16.12. klo 9.00-19.00 Jokipata ry., tanssivalmennus

Yhteystiedot

Koulusihteeri
Maarit Väisänen
p. 040 179 4428
maarit.vaisanen@
kontiolahti.fi


vs. Vapaa-aikapäällikkö
Teemu Piirainen
p. 050 344 7909

teemu.piirainen@
kontiolahti.fi