Tekninen lautakunta

kuva

Takana: Sami Strandman, Heidi Hakola, Sari Pottonen ja Sakari Mustonen
Edessä: Kim Wrange, Jertta Harinen, Pirita Lassila, Jukka Heikkinen ja Vesa Kuronen

Teknisen lautakunnan toimialana on teknisen osaston hallinto, kunnallistekniikka, kiinteistöt, liiketoiminta, vesihuolto ja ravintohuolto. Lautakunta vastaa tehtäväalueen hoidosta ja järjestelyistä.

Puheenjohtaja Pottonen Sari
Jakokoski
sari.pottonen@ykkospuu.fi
p. 050 595 3848

Varapuheenjohtaja Harinen Jertta
Kontioniementie 23 B, 80770 Kontiolahti as.
jerttah@student.uef.fi
p. 044 274 3267

Jäsenet
(Heikkinen Jukka 14.4.2014 saakka)
Simonen Samuli 14.4.2014 alkaen
Majaniementie 13 B, 80510 Onttola
samuli.simonen@hotmail.com
p. 040 910 5888 

Mustonen Sakari
Katintie 11, 80510 Onttola
sakari.mustonen@suomi24.fi
p. 040 586 0656

Lassila Pirita
Suontauksentie 15 B, 80850 Paihola
piritalassila@hotmail.com
p. 045 276 6869

Kuronen Vesa
Harjukaari 5, 80710 Lehmo
vesa.kuronen@kontiolahti.fi
p. 050 560 5504

Strandman Sami
Savottatie 3, 80710 Lehmo
sami@putki-karjala.fi
p. 045 605 8849
 
Hakola Heidi
Mustavaarantie 15, 81235 Lehtoi
heidi.hakola@selkie.fi
p. 045 851 4974

(Wrange Kim 31.12.2016 saakka)
Romppanen Anne 1.1.2017 alkaen
Suurivaarantie 40a, 81100 Kontiolahti
anne.romppanen@islab.fi
p. 050 498 9876

Kunnanhallituksen edustaja v. 2015 - 2016
Haukka Pertti