Vapaa-aikalautakunta

kuva

Takana: Piia Vattulainen, Pirjo Turunen, Tero Tiittanen, Samuli Simonen, Pasi Hyttinen, Sari Pykäläinen ja Lea Vallius
Edessä: Markku Tukiainen ja Kimmo Romppanen

Vapaa-aikalautakunta vastaa kunnan kulttuuri-, liikunta- ja nuorisopalveluista sekä kirjastopalveluista, jotka toteuttaa Joensuun seutukirjasto.

Puheenjohtaja Romppanen Kimmo
Asemantie 15, 80770 Kontiolahti as.
kimmo.romppanen@suomi24.fi
p. 0400 658 656

Varapuheenjohtaja Tukiainen Markku
Romontie 24, 81100 Kontiolahti
markku.tukiainen@uef.fi
p. 040 578 9580

Jäsenet
(Simonen Samuli 14.4.2014 saakka)
Arveli Eila 14.4.2014 alkaen
Mäntykaari 10, 81100 Kontiolahti
eila.arveli@kontiolahti.fi
p. 050 401 6468

Turunen Pirjo
Myllypohjantie 14, 81160 Romppala
pirjoturunen58@gmail.com
p. 040 832 5403

Tiittanen Tero
t.tiittanen@gmail.com
p. 040 779 8061

Pykäläinen Sari
sari.pykalainen@4h.fi

(Vattulainen Piia 9.6.2014 saakka,
Kirjavainen Tapio 9.6.2014 - 4.5.2015)
Matti Varis 4.5.2015 alkaen
Peltolantie 7 A, 80710 Lehmo
varis_m@hotmail.com
p. 050 438 0755

Hyttinen Pasi
Kylmäojantie 102, 80710 Lehmo
pasi.hyttinen@pkssk.fi
p. 050 341 8132

Vallius Lea
Ruottisenahonkatu 35 B 4, 80710 Lehmo
lea.vallius@gmail.com
p. 050 359 0291

Kunnanhallituksen edustaja v. 2015 - 2016
Sivonen Miitri