Yhteystiedot

Yleistä tapahtumien järjestämisestä:

Kristiina Isaksson
kulttuuriohjaaja
0500 763 946
kristiina.isaksson@kontiolahti.fi

Pekka Huovinen
vapaa-aikapäällikkö
0500 180 800
pekka.huovinen@kontiolahti.fi

Kunnan maankäyttölupa:

Sauli Hyttinen
kuntatekniikan päällikkö
040 127 3264
sauli.hyttinen@kontiolahti.fi

Hänen ollessa poissa:

Antti Asikainen
tekninen johtaja
050 560 0379
antti.asikainen@kontiolahti.fi

Koulujen pihoilla järjestettävät tapahtumat:

Teemu Piirainen
opetuspäällikkö
050 344 7909
teemu.piirainen@kontiolahti.fi

Meluilmoitukset:

Antti Suontama
ympäristönsuojelusihteeri
050 428 5123
antti.suontama@kontiolahti.fi

Rakennusvalvonta:

Ulla Kettunen
rakennustarkastaja
050 428 5079
ulla.kettunen@kontiolahti.fi

Irene Pieviläinen
tarkastusinsinööri
0500 612 310
irene.pievilainen@kontiolahti.fi

Jätehuoltosuunnitelma:

Antti Suontama
ympäristönsuojelusihteeri
050 428 5123
antti.suontama@kontiolahti.fi

Liikennejärjestelyt:

Sauli Hyttinen
kuntatekniikan päällikkö
040 127 3264
sauli.hyttinen@kontiolahti.fi

Hänen ollessa poissa:

Antti Asikainen
tekninen johtaja
050 560 0379
antti.asikainen@kontiolahti.fi

Pelastussuunnitelma:

Laadittu pelastussuunnitelma lähetetään osoitteeseen info@pkpelastuslaitos.fi.

Itä-Suomen poliisin lupapalvelut:

Lupaneuvonta:

0295 419 800 (arkisin klo 8–16.15)

Joensuun poliisiaseman lupa-asiatiedustelut:

0295 415 338 (klo 13–15)

Pohjois-Karjalan ympäristöterveys, Kontiolahti:

Anneli Parviainen
terveystarkastaja
013 330 8226

Jaana Valkama
terveystarkastaja
013 330 8242

Anniskeluluvat:

Itä-Suomen aluehallintovirasto
Vaihde: 029 501 6800
http://www.avi.fi/