Jatkamme ja kehitämme kunnallista tapahtumayhteistyötä Tapahtumaillan merkeissä 25.9. Kontiolahden kunnan Valtuustosalissa klo 17–19 tai Teams -etäyhteydellä. Tilaisuus on tarkoitettu koko Kasvua tapahtumista -hankkeen toiminta-alueella toimiville yrittäjille, yhdistyksille, järjestöille ja muille tapahtumatoimijoille.
Ilmoittaudu sunnuntaihin 21.9. mennessä: https://link.webropolsurveys.com/S/1A98CD5942931615
Ohjelmassa:
- Keskustelu kuluneen kevään ja kesän tapahtumista
- Onnistumiset
- Kehitysehdotukset
- Tapahtumien vuosikellon läpikäynti
- Nykyinen sisältö
- Puuttuvien syksyn ja talven tapahtumien lisääminen
- Kasvua tapahtumista -hankkeen tulevien toimenpiteiden ja tapahtumien esittely ja yhteistyöhalukkuuden kartoittaminen.
Tapahtuma alkaa pienellä kahvitarjoilulla.
Paikka: Kontiolahden kunnan Valtuustosali, Keskuskatu 8, 81100 Kontiolahti.
Tulevat Tapahtumaillat järjestetään LieKen ja Kontionloikan yhteisen Kasvua Tapahtumista – Growth by Events -hankkeen johdolla. Hankkeen toiminta-aika on 1.1.2025-31.12.2027. Tapahtumailtoja järjestetään hankkeen aikana useampia. Iltojen teemat vaihtelevat osittain osallistujien toiveiden mukaan, ja osaan illoista sisällytetään koulutuksia ja työpajoja. Hankkeen aikana on tavoitteena luoda aktiivinen yhteistyöverkosto, joka kootaan yhteen hankkeen päättymisen jälkeen vähintään kerran vuodessa yhteistyön jatkuvuuden edistämiseksi. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.
Yhteistyössä Kasvua tapahtumista -hanke, Lieksan Kehitys Oy, Kontionloikka Oy, Kontiolahden kunta ja Kontiolahden Yrittäjät.
Tervetuloa mukaan!